Budskap vecka 47

0

Kära läsare! Nu tycker jag att jag hade för lite timmar bokade denna månaden på äldreomsorgen så jag ringde vikpoolen och erbjöd mig att timvikariera på fler boenden och det blev glatt mottaget 😀 Så det blir introduktionsdag på nytt ställe snart. Ja, man får vara flexibel helt enkelt när man valt att vara timmis. 😉

Jag kommer att fortsätta göra 3 korts läggningar veckan ut för 45 kr. Passa på och ta del av erbjudandet. En fråga eller allmänt. Du väljer 🙂 Finns även andra tjänster och information finns längre ner på sidan.

Nu ska vi se vad veckan har att erbjuda för budskap. Ta till dig det som resonerar. Hoppas du finner nöje i min blogg 🙂

Fyrklöver! Låter perfekt! Du erbjuds tur och lycka i någon form! En trevlig överraskning kan ske och hopp för framtiden och ljusa utsikter! Vita blommor kan betyda att någon tänker på dig. Kan vara någon på distans..eller känns “distanserad”.

När förstoringsglaset dyker upp så uppmanas du att syna noga på omständigheter. Du vill inte missa viktig information så kanske du ska nu läsa dina mail och kika i skräpinkorgen? Ska du skriva något kontrakt så läs noga innan du skriver på något. Missa inga viktiga detaljer denna veckan helt enkelt. Såg du inte klart och tydligt på din situation tidigare så kan du nu få en viktig insikt. Förståelse av någon form. När fyrklöver ligger till vänster så är det ett gott “omen”. Något går vägen hur den än ser ut just nu. Det gäller att ha full fokus nu. Vara aktiv men akta sig för “besatthet”. Allt är inte som du tror, kan budskapet också vara till den det berör.

Magikern är ju också en av de trevligaste korten från Änglatarot! Du är redo nu! Ta ett kliv framåt och förvänta dig ett bra flyt. Vad har du manifesterat en tid nu? Nu är det dags..Bra tid att starta projekt, ett arbete, flytta, finna kärleken m.m. Nu finns många möjligheter tillgängliga! En utbildning kan komma till stor nytta. Starta en utbildning, utbilda andra eller ha utbildning/erfarenhet som referens. Oväntade resurser kan finnas och det är dags att agera och sluta förhala med dina planer. Livet KAN vara magiskt!

Du KAN lyckas med din situation! Något kan kräva hårt arbete men är värt det. Om det då är “arbete” i en relation, renovering, projekt, arbetsmässigt, ekonomin m.m. Fortsätt planera och forska eller sätt igång om din plan är klar men ligger och “dammar i en låda”. Fokusera på det som är din passion och gör ditt bästa. Rika belöningar väntar! Samarbete kommer upp och det handlar ju om att vara ett bra lag i vilket partnerskap som helst. I kärlekslivet eller arbetsmässigt eller annat. Kreativitet. Gemensamma ansträngningar. Skapa något vackert nu helt enkelt!

Här kommer ett extra kort från Änglasvar leken:

Ja, det är ju självklart upp till dig själv att ta för dig. Att vara aktiv och försöka lösa upp det som är aktuellt. Du har vad som krävs för att lyckas! Ditt unika perspektiv krävs och din erfarenhet. Saker och ting hamnar inte “i knäet”. Man måste agera och inte vänta om man önskar något speciellt.

Romantikänglarna kommer med detta budskap:

Din själsfrände kan skilja sig från din uppfattning om hur den personen kan vara. Vem det kan vara. En uppmaning är att ha öppet sinne. Du kan bli överraskad! Kanske man har tvekat i en nuvarande relation men får mer klarhet nu. Olika omständigheter kan göra att man missar “signalen” som finns. Människor har lätt att försöka tänka logiskt men livet är inte logiskt alla gånger. Vågar man prata om vad man känner egentligen? Innerst inne. Om man slutar titta på yttre omständigheter. Man kan även ha mött eller möter en person som inte “tänder på alla cylindrar” känslomässigt på en gång. Man kan finna en vän för livet eller en romantisk partner att studera närmare.. Själsfrände kan innebära en vän likaväl som en kärlekspartner.

Och tänk på din egen energi. Det är väldigt viktigt att du tycker om ditt eget sällskap och då känner du dig aldrig ensam, OCH du drar till dig rätta personer att tycka om och bli omtyckt på riktigt! När du strålar så strålar garanterat någon tillbaka till dig som liksom “känner igen dig” och vill samspela med din glans och energi. Attityd? Tänk hur ett helt rum kan förändras utefter andras energi. Både väldigt negativt och väldigt positivt.

Då önskar jag dig en härlig vecka!

MINA TJÄNSTER:

  • DISTANSHEALING/CHAKRABALANSERING där budskap ingår. JUST NU 400 kr . Ordnr pris 500 kr. Detta tar mig 1 timme healing och minst 30 min med budskap.
  • HUSRENING på distans från tunga energier och eventuell ANDEKONTAKT om det kommer fram. 250 kr .
  • DJURKOMMUNIKATION ( inkl.healing ) 200 kr
  • PERSONLIGA BUDSKAP/Vägledning 50-300 kr beroende på omfattning/hur många frågor. Skriftliga svar och du får bestämma inom vilka områden
  • Jag gör även readings om tidigare liv och livsuppgifter för 150 kr för vardera

KONTAKTUPPGIFTER:

Facebook: Änglabudskap och Kristallhealing. (skriv meddelande där)

Epost: anglaakuten@hotmail.com

Dela.

Om skribenten

Varför jag började blogga är för att jag har stor skrivarglädje. Samtidigt vill jag skriva både om andlighet och änglar och lite om mitt liv där mitt sökande efter livsbalans och hälsa ingår. Sedan jag var liten visste jag att allt var mer än vi såg och min intuition var stark redan då. Den har räddat mig från många tråkiga händelser. Är ju mycket livlig fortfarande och mina skyddsänglar gör nog skiftbyte ofta ;) Jag driver även en facebooksida med Änglabudskap och Kristallhealing där jag också visar mina healingsmycken. Jag är mångsidig och strävar efter utveckling och nya ideer där jag kan hjälpa så många som möjligt och det är bara fantasin som sätter gränser för vad människor kan göra. Tack för att just du läser min blogg !

Missa inte våra intressanta artiklar

Läs fler artiklar på huvudsidan

Lämna en tanke