Budskap vecka 18

0

Kära läsare! Förra veckan fick jag umgås med min son några dagar <3 Är som ledsamt att han bor så långt borta numera men jag är stort tacksam att han har en jättefin tjej han lever med och nu har han äntligen kommit i arbetslivet också inom byggbranschen som han väntat så länge på! I övrigt har jag passat på att återhämta mig själv och stressa ner från arbetslivet. Man måste pausa ibland. För er som har intresse för mina smycken så kommer det in nytt material till veckan 🙂

Vi börjar som vanligt med veckans visdom från The Secret kortleken:

Vill du ha 3 personliga visdomar som hjälp till manifestering och 3 änglakort där jag förklarar budskap och vägledning ? Detta har varit populärt! 50 kr är priset. Kontaktuppgifter längre ner på sidan.

Kortet Hunter betyder ju jägare. Denna veckan handlar det om vem som är jägare och vem som känner sig jagad. Är du en jägare som ser till att uppfylla drömmar eller är du jagad av dina rädslor? Våra rädslor är våra värsta fiender. Nu är det dags att spåra sina rädslor. När du finner dom så finner du dina passioner också. Det du egentligen vill göra. Titta på din fiende i ögonen modigt. Så som jägaren gör innan han gör anfallet. I veckans energier ligger mod och styrka att välja själv. Att göra en avgörande förändring. Man kan också ha någonting från bakåt i tiden som jagar en. Något man varit med om som var kanske obehagligt. Syna allt och analysera. Man kan ha kanske trauma som man inte tagit tag i. Nu kan du finna hjälp så du kan ta dig vidare. Befria och komma vidare. Gå förbi dina rädslor och obehagskänslor för du är ju här för att skapa dig ett bättre liv. Det har du all rätt till! Du kan överkomma dina rädslor och bli en jägare istället.

Någon kan ha varit med om turbulenta tider. Men tänk om turbulensen försöker leda dig på en annan väg på ett eller annat sätt? Att du själv går igenom en “förnyelseprocess”? Är ofta väldigt jobbigt att “ömsa skinn” men väl värt mödan <3 Du ska bli DU på riktigt!

Kortet med Stjärnan kommer upp för att uppmuntra dig! Sätt igång och önska! Du har all anledning att känna hopp och positiva förväntningar! Värsta utmaningar ligger nu bakom och ljusare stunder kommer. Dina förväntningar planteras i bördig jord . Gör gärna långsiktiga planer. Din intuition kan vara mitt i prick nu! ÄÄ Jofiel hjälper dig att fira dina segrar och fortsätta vara optimist inför framtiden.

Inom ekonomin kommer det snart goda nyheter! Planer flyttas framgångsrikt framåt i stadig takt. Nu kan man finna ett nytt intresse och passion också. Det är som nu när våren kommit så finner man ny inspiration igen. Page i Jord indikerar på ungdomliga energier och personer. Man kan vara 60 år men känna sig som 20 nu! Någon bär på visdom bortom sin ålder. Är nyfiken men ändå logisk. En person som är bra på ekonomi och är sparsam. Personen sparar för framtiden men njuter även av livet här och nu. Att börja studera kan vara aktuellt så har man sökt in på ett skolverk så finns goda chanser att man kommer in. Goda nyheter inom vilket område som helst. Kan bli nytt arbete. Kan bli flytt. Kan bli vinster av olika slag.

Ni ser kortet med ordet HEM och transportering. Det kan vara hej och hejdå nu. Kanske du återser en kär person? Kanske man haft konflikter med någon och får en ny chans. Här gäller det att vara ödmjuk och förstående. Ibland är människor i “error läge” och slänger ur sig saker man ångrar eller låter fina chanser gå förbi av olika anledningar. Men det finns chans för återställning av ordning nu. En ursäkt kan komma via mail, chatt eller brev. Kan vara en kärleksförklaring någon får. Men det kan komma vilka nyheter som helst. Något som blir bra. Överenskommelser. I motsatt effekt säger man tack och hejdå till något man är färdig med. Att se sitt självvärde. Ta ett steg för en gladare framtid! För någon annan kan kortet tyda på att en ny person gör inträde som blir spännande! Eller en resa helt enkelt!

En andra chans finns nu i något. Man kan ha varit prövad en längre tid och tappat hoppet. Men ibland är det så, att vissa saker tar sin tid och tålamodet prövas. Det är inte läge att ge upp! Men ta stunder för återhämtning innan du tar nya tag.

Mina kort vid sidan om talar också om hälsan. Nu kan bli tagen på allvar och få hjälpen man sökt och behöver. Detta med mental hälsa har varit på tapeten ett längre tag. Brist på personal. Brist på platser inom sjukvården. Det är så sorgligt och frustrerande! Att människor gör drastiska val till slut för att dom inte fått hjälpen dom behövt. Men du, ge inte upp! Nu kan man få träffa rätt läkare som lyssnar verkligen och gör allt i sin makt för att hjälpa dig! Är du en anhörig så blir det underlättning i situationen. Med vilken hälsosituation det än gäller.

Då önskar jag dig en härlig vecka nu med mycket glädje och hopp!

MINA TJÄNSTER:

  • DISTANSHEALING/CHAKRABALANSERING där budskap ingår. JUST NU 400 kr . Ordnr pris 500 kr. Detta tar mig 1 timme healing och minst 30 min med budskap.
  • HUSRENING från tunga energier och eventuell ANDEKONTAKT om det kommer fram. 250 kr .
  • DJURKOMMUNIKATION ( inkl.healing ) 200 kr
  • PERSONLIGA BUDSKAP/Vägledning 50-300 kr beroende på omfattning/hur många frågor. Skriftliga svar och du får bestämma inom vilka områden
  • Jag gör även readings om tidigare liv och livsuppgifter för 150 kr

Du är alltid väl mött hos mig med alla mina tjänster <3 Jag ger vänlig vägledning och sanna budskap från våra guider och änglar och bäddar allting in mjukt och kärleksfullt och förklarar så klart och tydligt jag bara kan så att du får en fin upplevelse <3

KONTAKT:

Epost till anglaakuten@hotmail.com.

Facebook : Änglabudskap och Kristallhealing.

Instagram: kristallhealingpauliina

INFORMATION OM HEALING:

Nu när jag knappt har några smycken att sälja så kan jag berätta hur mina distanshealingar går till. Det innebär att jag använder kristaller och stenar för att koppla upp och för att göra energiöverföring. Jag lyfter bort blockeringar och sätter chakran i rätt rotering för att du ska börja må bättre och finna balans. I vissa fall försvinner smärtor helt och hållet och vissa fall får man lindring beroende på vad det är för problem man har. Healing ger också känslomässig balans. Jag är väldigt angelägen att göra ett bra arbete och hjälpa kunden på bästa sätt. Ofta får jag se symboler av betydelse. Jag ser och hör saker. När det är meningen så ser jag kundens änglar, guider och anhöriga eller vänner från andra sidan. Detta är så spännande och ingen healing är den andra lik! Sessionen brukar vara 1 timme och sen tar det minst 30 min för mig att återberätta och lägga några kort på det hela. Varmt välkommen att boka tid <3

Dela.

Om skribenten

Varför jag började blogga är för att jag har stor skrivarglädje. Samtidigt vill jag skriva både om andlighet och änglar och lite om mitt liv där mitt sökande efter livsbalans och hälsa ingår. Sedan jag var liten visste jag att allt var mer än vi såg och min intuition var stark redan då. Den har räddat mig från många tråkiga händelser. Är ju mycket livlig fortfarande och mina skyddsänglar gör nog skiftbyte ofta ;) Jag driver även en facebooksida med Änglabudskap och Kristallhealing där jag också visar mina healingsmycken. Jag är mångsidig och strävar efter utveckling och nya ideer där jag kan hjälpa så många som möjligt och det är bara fantasin som sätter gränser för vad människor kan göra. Tack för att just du läser min blogg !

Missa inte våra intressanta artiklar

Läs fler artiklar på huvudsidan

Lämna en tanke