
Kära läsare! Hoppas ni har en bra sommar trots att vädret varit emot oss! Här i norr har vi haft mycket regn och kalla vindar och bara enstaka varma dagar men bara att göra det bästa av det..man är iaf ledig nu ett tag 🙂
Dagens Änglabudskap ska vi titta på nudå! Först och främst handlar det om hälsan och att den är på bättringsvägen igen för många 🙂 Rättare kost. Bättre kost. Du har nog lyssnat på vägledning från änglar och guider och hittat rätt i matdjungeln 🙂 Kanske du även har fått en ny gnista till att faktiskt gilla matlagning 😉 Och hälsosam kost leder till att man får mer energi och blir mer öppen för information från himlen 🙂 Det kan också handla om att dina pengar räcker till nu bättre än förut. Anpassning till samarbete har det varit och pågår ännu. Både i kosten och hur man drar in pengar till det och tillsammans planerar och lagar till det. Det handlar om annat samarbete också beroende vem man frågar 🙂
Fortfarande handlar det också om att kapa av gamla saker från ditt liv. Fortsätt jobba med ditt förflutna så att du blir fri. Nya vägar finns att välja på också i samband med din situation. Du kan mycket väl ha ett behov av att lämna något..därför att du “ser” nu allt klarare och vet vad som är bäst för dig.
Det kan handla om din utveckling i något område och du fortsätter att söka information och gå den vägen som leder dig till mer kunskap.
Klarseende visas. Du kan nu med fördel använda klara kristaller för att få bättre kontakt med Ärkeängel Raziel. Eftersom dina psykiska förmågor har blivit starkare så kan du förnimma nu färger både i fysisk värld som ljussken vid sidan om och i dina meditation/tystnads stunder. Du vet ju att det finns mer än det man ser med fysiska ögon 🙂 Universum är stort…och vi är ett med det. Allt är energi och så även du. När du förstår det så kan du skapa vad du vill eftersom allt är möjligt och våra intensioner skapar en verklighet som vi kan se förvandlas hela tiden…allt eftersom när du ändrar frekvensen i dina tankar och känslor. Tex. när du verkligen förväntar dig att hitta en ny partner och du sätter in känslan i det så kommer det att presenteras olika personer till dig och du kan välja vem du vill lära känna närmare. Använd då din intuition så blir det inte så svårt. Änglarna vägleder dig och ger dig tecken på vart du kan gå för att hitta nya personer.
Änglarna hjälper dig med vilka dina önskemål än är. Nytt jobb,hem,utbildning osv. Lita på det du ser..vad du hör och vad du känner som kan kännas overkligt..ditt ego vill ju se det logiska men ibland är inte saker logiska utan verkliga tecken.
Ha inte bråttom heller. Änglar och himlen behöver lite extra tid ibland för att det ska bli bättre resultat för dig och dom andra. Tålamod och erfarenheter är viktigt här..Får du eller har fått ett “nej” någonstans så var det inte det bästa valet för dig för det finns något bättre så vänta på det och vänta på tecken.
Önskar er en fin torsdag nu <3
“Änglabudskap och tolkningar” på facebook har öppet några stunder nästan varje dag tills vidare så välkommen in 🙂

2 kommentarer
Tack för alla ord ock liknelser ska arbeta vidare med detta i huvudet
Tack för din kommentar och all lycka till dig 🙂