Änglarna uppmanar dig att gå din framgångsväg <3 5/5-17

2

Kära läsare och bloggföljare <3

Idag visar Indigoleken lite småironiskt att det du söker/frågar efter har du själv svaret på redan 😉 Men du kan ha förnekat din egen information eller behöver bekräftelse utifrån. MEN DU har svaret! Du vet exakt vad du ska göra så gör det. Din intuition och dina änglar har talat. Lita på dig själv och den gudomliga ordningen i detta och gör det som känns rätt för dig just nu. Allt kommer från att man litar på sin egen röst och visdom. Visdomen kommer från den gudomliga källan som sänder ständig information till dig för att du ska göra det som är till för dig. Be änglarna om hjälp att visa tecken tydligare om du ändå tvekar <3

Du ÄR på väg mot din framgång! Grattis till det! Allt kommer att bli så bra 🙂 Håll på din plan A och fortsätt! Att leva ett framgångsrikt liv kräver att du tar hand om dig själv samtidigt. Vila ibland. Ät hälsosamt. Tänk på din kropp och ditt sinne. Var tacksam och arbeta inte för hårt som sagt för då hinner du inte njuta av frukterna 😉 Njut av livet och ha roligt ibland!

Imorse vaknade jag av ryggsmärta och kunde inte somna om :/ Tittade på kl som visade 04:11. Steg upp och tog mina värktabletter för att få sova lite till vilket lyckades 🙂 Kanske smärtan kom av överansträngning från gårdagens strapatser…jag har varit lite svängig med min Bipolära sida senaste veckorna 😛 Hypomaniska ryck men som jag mestadels använd energin till att städa och fixa hemma och prata för mycket. Alltså inga större “dumheter” 😉 Det håller på att dala nu när jag höjt tillbaka min medicin. Vi är såna som inbillar oss att vi är friska och klarar oss utan medicin! Vilket vi inte gör. Om vi har bra stöd runt oss som är uppmärksamma så blir det en räddning <3 När hypomanin kommer så har man mindre kontroll över sig själv och tankarna går i tusen ryck vilket blir väldigt stressande efter ett tag. Viktigast är att sova! Då stänger man hjärnan och håller allt i schack bättre tills perioden är över. Och sedan har jag haft mycket utmaningar och motgångar senaste månaderna som ger ett resultat förr eller senare. Extra känslighet för stress helt enkelt.

Nu till 4:11 som enligt änglanummer berättar att Ärkeänglar finns med oss just nu. Tillväxt och förnyelse. Dela med sig av sina kunskaper och visdom med andra. Ger belöningar i framtiden 🙂 Förvänta dig belöningar och förvänta att du förtjänar det bästa.Mirakulösa lösningar. Ta inte ett “nej” som svar från någon när du vet att du är på rätt spår! Änglarna ger dig allt du behöver <3

Önskar er en trevlig fredag nu! Själv blev jag kallad till ett extra kvällspass till jobbet 😛 Men förhandlade till att inte göra för många timmar för min egen skull 🙂

 

 

 

Dela.

Om skribenten

Varför jag började blogga är för att jag har stor skrivarglädje. Samtidigt vill jag skriva både om andlighet och änglar och lite om mitt liv där mitt sökande efter livsbalans och hälsa ingår. Sedan jag var liten visste jag att allt var mer än vi såg och min intuition var stark redan då. Den har räddat mig från många tråkiga händelser. Är ju mycket livlig fortfarande och mina skyddsänglar gör nog skiftbyte ofta ;) Jag driver även en facebooksida med Änglabudskap och Kristallhealing där jag också visar mina healingsmycken. Jag är mångsidig och strävar efter utveckling och nya ideer där jag kan hjälpa så många som möjligt och det är bara fantasin som sätter gränser för vad människor kan göra. Tack för att just du läser min blogg !

Missa inte våra intressanta artiklar

Läs fler artiklar på huvudsidan

2 kommentarer

  1. Helene den

    Vad menar du med framgång…framgång på scenen…menar du det som i mitt fall när jag jobbar som artist.Kan oxå framgång ligga på andra plan och vad exakt menas det med framgång???

    • magpie den

      Det kan absolut vara just det 😀 Det brukar vara det området man mest tänker på <3 Och det kan vara så små saker som man inte märkt heller men uppenbaras av läsningen och en stunds reflektering 🙂 <3

Lämna en tanke