
Hej! Det har varit rätt intressanta dagar sedan sen igår! Många budskap som uppenbarade sig 🙂
Djur och växter. Dessa får gälla hela veckan även om jag nu drar nytt änglakort imorgon 🙂 Men först ser vi vad Änglakortet säger!
Det är dags att sträcka ut vingarna och flyga! Underskatta inte dig själv och dina talanger. Tro, och du kan vad du vill!
Du kommer då att attrahera rätt människor till din hjälp 🙂 Lita på din intuition. Behöver du viss uppmärksamhet eller erkännande så se till att du får det. Säger magkänslan rätt så kör på det! Älska livet och var självsäker.
Detta fick jag själv erfara idag när jag var på läkarbesök..Jag tänkte några dagar innan att jag avbokar besöket för någon annan kan behöva den bättre. Jag hade ju inte ont nånstans. Bara det att jag av en slump hittat en stor knöl på ena äggstocken för några veckor sedan och ville veta vad det var… Nu har jag haft feber i några dagar och känner mig allmänt trött och hade inte lust att åka 60 km till undersökningen. Men men,,det vart inte av att avboka pga annat som pågick så jag åkte till gyn-undersökningen idag och tänkte på morgonen att det nog är meningen att jag åker för varför hade jag annars hittat knölen på magen tidigare. Jag är ju inte nojig av mig annars 😉 Och läkaren kändes professionell och helt rätt för mig 🙂
Så det visade sig att det ÄR något främmande där! Troligen en stor cysta. Och på grund av storleken så måste den opereras bort. Så där fick jag beskedet som jag behövde! Jag är inte nojig utan bara bra på att använda intuition och låta den guida mig 😉 Försökte ju vifta bort den men hur det nu blev så åkte jag ändå och ni vet ju själv hur länge man får vänta på nästa kallelse när man missar en 😀 1-0 till mig nu!
Vi går till nästa budskap:
RÖDKLÖVER

Nu är det ju så att jag bor i Norrbotten så vid denna årstid brukar man inte hitta blommor som är pigga nån mer 😉 Men igår när jag var ute och gick så såg jag en hel del Rödklöver och Prästkragar som såg rätt glada ut 😉 😀
Klöver säger att ta fasta på dina egna ideer.
Visdom: Jag är bra. Jag är tillräcklig. Nu gör jag verklighet av min dröm/ide/önskan. Det är då jag växer.
PRÄSTKRAGEN

Sprid din visdom där du befinner dig i livet. Precis här och nu är allting perfekt. Jag lär ut det jag kan. Jag behöver inte förbättra eller förändra något här och nu.
RAGDOLL <3
Igår träffade jag på en drös av ragdollkattungar hos min väninna! Jag gjorde en impulsringning till henne och frågade om hon möjligtvis hade träning på kvällen i stan. Vi har ingen bil och hon bor 20 kg bort. Men hon har lovat att hon hämtar mig om jag vill och kan komma dit. Så jag ringde och hon sa att det passar mycket bra! Hon hämtar direkt och kör mig tillbaka när hon ska träna på kvällen 😀 Perfekt!
Ååå,ni ska veta vad fina dom var! <3 Jag har själv varit uppfödare av dessa vackra katter och nu blir jag sugen igen 😛

På bilden en av mina favoriter Ninni <3 Hon uppfostrade 4 egna kullar och några andra som bonus 😉 Idag lever hon mysigt pensionärsliv 🙂
RAGDOLLENS BUDSKAP är: Ge lyckan fria händer. Min gåva till dig är att ta emot lyckan. Något positivt är på ingång i ditt liv. Öppna hjärtat och ta emot! Så vad är din lycka och vad har du önskat? 😀
Mycket positivt på gång även om vissa tråkigheter bromsar upp en emellanåt. Det betyder ändå inte att man är på fel väg. Bara det att man stannar och reflekterar ibland över vad man åstadkommit och vad blir nästa steg. Jorda sig och vila ibland och sedan nya tag!
Kram på er!
Min änglasida finns på facebook: Änglabudskap och tolkningar. Välkommen <3
