
Torsdag ger oss hoppet åter! Du KAN nu manifestera dina drömmar och mål! Håll dina låga brinnande och sprid ditt ljus till andra och inspirera dom och dig själv. Jag kände sådan härlig förväntan när jag blandade korten idag 😀
Beröm till er som tagit till vara alla tidigare budskap!!! Vi följer flödet mot våra mål 😀
Dina drömmar kan nu bli sanna fortare än du anar! Men stanna i stunden och håll dig lugn och samlad. Fråga vad är ditt kall och fortfarande detta att hur kan jag tjäna. Tjäna andra genom någon slags givande av dina kunskaper och erfarenheter. Bra karma.
Vad får ditt hjärta att klappa lite extra? När du fokuserar på detta så höjs dina energier och frekvensen och gynnar andra också. Gör val som leder dig till din livsuppgift. Prioritera!
Sök information och fråga efter andras observationer. Analysera. Läs. Gå en kurs. Vad som helst som passar dig och dina mål.
Var redo att se tecken som änglarna sänder dig. Vita fjädrar är det vanligaste sättet för dom att visa att dom är nära dig och du får support <3 Hjärtan på olika ställen och sätt <3 Dofter. Känslor. Djur. Var uppmärksam. Nya människor kan dyka upp på din väg nu som är gynnsamma för dig.
Jag tog med stenen Jaspis idag. Den ger dig livskraft. Att du hittar din egen väg genom universums skapande kraft. Stöder dig i livets naturliga processer. Baschakrat balanserar dina känslor för bland annat pengar och sexualitet när du fokuserar på det. Röd/granat är färgen som du ska sända till svanskotan och runt det området. Visualisera en röd blomma som öppnar sig i det området. Eller vad som passar din fantasi bäst 🙂 Bär en jaspis eller falköga eller annat som är röd/granat färgat.
Just nu är vi barnvakt åt ett marsvin! Jag funderade på om marsvinet har någon visdom till oss så jag läste i Solögas bok detta:
” Allt vad du bär inom dig behöver släppas ut. Låt ditt inre tala. Min gåva till dig är att ha ett lätt sinnelag.”
Tala och få ur dig. Skriv om det är svårt. Bara få ur dig allt! Detta passade bra till gårdagens energier också! Det handlade om att släppa dina skuggor. Förlösande. Komma framåt och inte se bakåt med skam och skuld och ilska. Förlåta.
OCH att släppa fram dina kunskaper och passioner!!! Ingen förhalning nu! Kör på när vindarna är gynnsamma!
![]()
Amen för det!
“Änglabudskap och tolkningar” finns på facebook för dig 🙂 Varmt välkommen!

2 kommentarer
Tusen tack ?
🙂 <3