Framgångar kommer efter motgångar är dagens ord <3 28/3-17

4

Kära läsare! Hoppas ni kände redan igår av detta med överflödets våg <3 Om inte så är energierna kvar även för idag/imorgon! Gå efter vad du önskar nu och utnyttja Nymånen! Skriv dina önskemål på papper och förvara den på lämpligt ställe. När du gör detta regelbundet så kommer du att se skillnad. Jag kryssar av på min lista saker som hänt efter varje Nymåne 😉 Det funkar! Magi! Igår fick vi ta del av lite utdelningar och vi blev så glada och tacksamma 😀 Det enda man behöver tänka på är att inte bli girig. Och att ha tillit.

Det kommer framgång efter motgångarna nu. Du kommer framåt och bör gå framåt och ta emot av möjligheterna till förändringarna.

Din eller en annan persons hälsa är på bättringsvägen nu. Phu! Det var skönt att höra och idag fick vi besked om att en av våra vänner mår idag bättre och han är inlagd på sjukhus pga hälsoproblem. Det blir bra!

Nu kan det också handla om att kompromissa ang något. Se till att alla vinner något fast du håller på det som du tycker är rätt. Ingen lider av att du går efter vad du vill ha. I det långa loppet blir alla nöjda 🙂 Lite kompromisser bara…

Önskar er en fin tisdag! Här skiner solen och jag har kommit igång med chakrabalanseringar igen och väntar en ny kund till eftermiddag. Tycker om detta att “arbeta” med det andliga och änglarna på min fritid <3 🙂

 

Om du är nyfiken på mina erbjudanden så titta in på facebook “Änglabudskap och tolkningar”. Varmt välkommen!

Dela.

Om skribenten

Varför jag började blogga är för att jag har stor skrivarglädje. Samtidigt vill jag skriva både om andlighet och änglar och lite om mitt liv där mitt sökande efter livsbalans och hälsa ingår. Sedan jag var liten visste jag att allt var mer än vi såg och min intuition var stark redan då. Den har räddat mig från många tråkiga händelser. Är ju mycket livlig fortfarande och mina skyddsänglar gör nog skiftbyte ofta ;) Jag driver även en facebooksida med Änglabudskap och Kristallhealing där jag också visar mina healingsmycken. Jag är mångsidig och strävar efter utveckling och nya ideer där jag kan hjälpa så många som möjligt och det är bara fantasin som sätter gränser för vad människor kan göra. Tack för att just du läser min blogg !

Missa inte våra intressanta artiklar

Läs fler artiklar på huvudsidan

4 kommentarer

  1. Natali den

    Hej

    Jag undrar när nästa nymåne äger hus?

    Hälsningar
    Natali

    • magpie den

      26 april är nästa men du kan utnyttja denna månads ännu idag 🙂

  2. Helene Jonsson den

    Hur vet man när det är nymåne eller när man skall använda sig av månens kraft och vad kan man göra med månens eller nymåne fullmånen kraft och vart får man reda på allt sådant här?

    • magpie den

      Hej Helene 🙂 Om du googlar såhär “Nymånar och Fullmånar 2017” så får du upp kalender. Spara den 🙂 Man kan använda vilka konster man vill för att utnyttja energierna. Dom pågår ett par dagar före och efter. Vid nymåne skriver jag önskemål på papper och tänder ljus,har en sten på bordet,ett glas vatten och en snittblomma. Extra magi 😉 Vid fullmåne skriver jag vad jag önskar släppa och istället dra till mig annat. Vissa bränner upp lappen sen för extra effekt. Jag sätter i min magiska låda 🙂 Och tänder ljus även vid denna ritual.

Lämna en tanke