
Kära läsare! Snart tar några av er helg och så även jag 🙂 Ja från ordinarie jobb iaf 😉 Här hemma finns att göra med vägledningar osv men det är bara trevligt och jag gör i egen takt 🙂 Måste akta sig för stress vet ni 😉
Ja då får vi upp lärande och utbildning dubbelt upp! Detta har jag gått och tänkt på i flera dagar eftersom jag önskar utbilda mig till just lärare! Inom vården egentligen bara..man ska våga prova nytt vilket även ett av korten visar 😀
Här kan man vara rädd för att misslyckas. Är det nån ide? Kanske ens sjukdomar eller andra hinder skrämmer. Blir man godkänd? Orkar man? Man är beroende av att behålla sitt hem också och alla räkningar och kanske även försörja barn. Men ni vet att änglarna hjälper er när ni följer era passioner och livsvägar. Och det där med önskemål och uppgifter kan ändras under årens gång och då får man välja nya vägar och våga prova nytt ? Hur vet man annars hur bra det kan bli? Jättebra eller en viktig erfarenhet som man alltid bär på som en kunskap och visdom!
Det kan pågå något nu som gör att du kommer att känna dig friare med ditt val och ditt liv. Det kan också hända att det är en fördröjning nu med planer men vänta ut tålmodigt. Gör det du kan. Planera..om inte annat.
Fader i himlen vill visa att hjälpen finns uppifrån <3 Glöm inte det! Grönt ljus! Även kan det finnas fadersfigurer i din närhet som kan komma till stor hjälp för några av er. Det finns ett starkt band med någon..din partner eller pappa eller nån annan..
Du kanske drömmer om att bli en lärare ja och då är det rätt val 🙂 Är du en lärare så är du på rätt plats 🙂 Att studera vidare om du funderar på det eller utför det så är det rätt 🙂 I vilket område som helst. Unga behöver våra hjälp. Lära sig något nytt inom områden som andlighet och healing är också aktuellt. Kör på och låt dig inte stoppas. Tro på dig själv och stå upp för dig oavsett vad. Alla tror inte på dig men låt dig inte hindras!
Du har gjort eller gör rätt val. Ta inte ett nej. Fortsätt tro. Behöver du hjälp så fråga någon annan eller träffas igen en annan dag när energierna är bättre 🙂 Saker och ting visas igen kunna ta en omväg. Resultatet kommer på ett annat kanske lite oväntat sätt. Ett svar som får dig att göra annat än det du tänkt. På ett annat sätt men mer upplyftande. Så länge det blir bra till slut så får vi vara nöjd va? 😉 Också kan du bli lite hindrad nu om änglarna anser att det är rätt för din skull. Se då på ett annat alternativ eller sätt att komma framåt. Samma mål liksom men på ett annat sätt…Var öppen. Olika/nya möjligheter kan mycket väl dyka upp.
Då önskar jag er en trevlig fredag <3 Själv ska jag på ett viktigt möte ang hälsa och arbete och sedan till jobbet några timmar. På kvällen ska jag ta itu med personliga vägledningar till så många jag hinner <3
Min sida på facebook är “Änglabudskap och tolkningar”. Välkommen in <3

2 kommentarer
Detta förklarade denna dagen ❤️
<3 <3 <3