
Kära läsare! Nu blev bilden suddig igen hur jag än gjorde 😛 Mina händer är så darriga ibland så detta får duga. Budskapen är det viktiga 😉 Igår var en dag då jag fick hålla mig i sängen och vara nöjd med det. Tittade på detektivserier som jag tycker är intressanta som tidsfördriv när man inget annat orkar. Förmiddagen gick bra med bloggen och en vägledning och sedan var det stopp och febern steg mot eftermiddagen. Men det är min kropp som bekämpar inflammation då jag har sådant i kroppen som inte ska vara där. Tålmodig väntan på hjälp pågår och änglarna ger mig styrka att orka <3
Dagens och dagarnas energier visar nu på att det kan bli “virrigt”. Var försiktig med hur ni uttalar er. Ibland är det bäst att vara tyst och bara observera. Det kan vara hinder i vägen för vissa planer men det ligger något dolt och bra i detta för dig. Var lugn. Fortsätt titta på din kost och vad du stoppar i dig. Vad känns bra och vad inte? Behöver du tillskott eller mer grönt och ekologiskt osv? Få i dig rätt näring. Nu när det är kallt ute är det bra att dricka och äta varma drycker och tillagad nyttig mat. Kanske extra kryddigt om du tål det? Fortsätt vara nöjd och älska din kropp och “boning”. Den ska bära dig länge till..
Behåll hemmafriden och mys mer. Håll din egen glöd brinnande mot dina mål. Vägen kan vara krokig men ta det inte på ett negativt sätt. Gudomlig tajming..ni vet 😉 Lärdomar.,tålamod etc. Nu kan det cirkulera viktiga meddelanden. Det kommer i skrift eller du gör något i skrift eller läser något av värde. Det kan bli ett skutt framåt eller tecken på väntan eller annat..
Anhöriga från andra sidan är med dig och kanske vill kontakta dig och ge viktiga meddelanden. Du har förmågan att ta emot den informationen/kärleken i dessa dagar. Du kanske söker upp ett medium eller du själv har förmågan att förmedla..
Den kan vara dags att förnya eller förändra planer. Se nya perspektiv. Större mening med allt. Allt stillastående är viktigt och ger dig den tid du behöver just nu. Du är unik och bör inte följa strömmen. Håll dina ställningar och din egen tro för upplysning från det högre medvetandet. Dela med dig av det du vet. Ge av din tid eller annat till andra. Det återgäldas till dig från något håll! Men håll dina relationer fortfarande i balans och tänk på din ork..Tala endast i kärlek! Oväntade lösningar kan vara aktuella..
Du är en känslig varelse och bör hålla dig till snälla miljöer och relationer. Du blir mer och mer känslig pga universums energier som förändras. Många vaknar upp till en ny verklighet i dessa tider. Kan visserligen kännas jobbigt men det går åt rätt håll! Du och dina intresseområden är under förändring..Tänk inte på pengar och material. Var inte rädd för att ha en period av att ha “mindre” av allt. Det viktiga är hur du tar det själv. Din hållning under förvandligen..Du ska få det du behöver när du har tillit. Du har inte bråttom. Ta dina nödvändiga steg i ordning och lugn. Jaga inte upp dig. Visa andra din positiva attityd till allt så blir dom inspirerade av dig 🙂
Och sedan reflekterade jag över 1919 idag och enligt änglanummer säger det såhär:
“Ljusarbetare. Humanitet. Avslut och början. Gudomliga ordning och karma. Ditt liv är i en viktig fas för din utveckling. Du blir förberedd för ett nytt liv och bättre liv! Något som tjänat sitt syfte kommer att lämnas för att du ska få plats för något nytt och bättre. Tillåt ängarna tala och ge vägledning och du finner ny visdom och nya outforskade stigar. Var med i hela ditt hjärta och lys upp din och andras tillvaro. Du är en ljusbringare. Visst vill du vara det?”
Önskar er en fin måndag <3
“Änglabudskap och tolkningar” finns på facebook eller skriv mail till pkautto@hotmail.com. Jag “arbetar” i halvfart men svarar alla i tur och ordning. Välkommen <3

8 kommentarer
Tusen tack ? ?!
<3 <3 <3
Tack så mycket?
<3 <3 <3
Tack finaste?
<3 <3 <3
Tack fina du ! ?
Tack fina! ?